Prawidłowy rozwój dzieci leży wszystkim rodzicom na sercu. Każdy dorosły, który może pochwalić się maluszkiem na pewno będzie robił wszystko, dzięki czemu maluch będzie prawidłowo się rozwijał. Tak, placówki edukacyjne to jeden z najważniejszych elementów, gdzie nasze dzieci zdobywają ogrom wiedzy. Jednak nie możemy zapomnieć, że to rodzice w dużej mierze odpowiedzialni są za to jak dzieci będą się rozwijać. W szczególności w pierwszych etapach życia. Nie zapominajmy więc o tym, że w życiu naszego dziecka powinny być obecne książki, które dają wiele radości i mają wiele wspaniałych zalet. W szczególności, jeżeli bierze się pod uwagę książkę pt.”Uczę się mówić. Pucio uczy się mówić” Marty Galewskiej – Kustry.

Poznajmy Pucia

Aparat mowy to bardzo skomplikowany narząd. Nauka mowy to jedna z najtrudniejszych rzeczy z jaką muszą się zmierzyć maluchy. Można wyróżnić kilka etapów nauki. Po pierwsze dźwięki, potem słowa, budowanie zdań, logicznych wypowiedzi, itd. Nauka prawidłowego mówienia trwa tak naprawdę kilka lat. U jednych rozpoczyna się ona wcześniej, u innych później. Niektóre dzieci mają jednak problem z mówieniem, dlatego też trzeba takie problemy wyłapywać, jeżeli jest tylko do tego możliwość. W przypadku takich problemów, warto skorzystać z pomocy książeczek, jakie można otrzymać na rynku. Mowa tutaj o serii “Pucio. Uczę się mówić”. Głównym bohaterem jest Pucio, który również uczy się dopiero mówić. Każda książeczka to kolejny etap mówienia. Te książeczki cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci, jak również wśród rodziców.

W świecie dźwięków

Uczę się mówić. Pucio uczy się mówić” to moment, kiedy Pucio zaczyna poznawać świat dźwięków. Chłopiec jest bardzo malutki i z ciekawością przygląda, a właściwie to przysłuchuje się dźwiękom do jakich dorośli są już przyzwyczajeni. On nie, dlatego tak wnikliwie je studiuje i próbuje je naśladować. Jak tyka zegar? Jaki dźwięk wydają nożyczki, kiedy się je używa? Przecież jak wchodzi się do pokoju, to również można usłyszeć dźwięk. Jaki? Mama właśnie gotuje obiad. Jaki wtedy dźwięki dobiegają z kuchni? Ulubiony przyjaciel Pucia – pies szczeka, Chłopczyk też chce się nauczyć szczekać. Marta Galewska – Kustra zaprasza rodziców razem z maluchami do fantastycznego świata dźwięków. Ogromną zaletą książki jest to, że w środku znajduje się instrukcja, dzięki której rodzice będą wiedzieć jak mają pracować z dzieckiem, aby to zechciało wydawać jakieś dźwięki. Ta książeczka, choć niepozorna, jest naprawdę wyjątkowa.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com