Wyobraźnia to jedna z najwspanialszych rzeczy, która może ubarwić życie człowieka. Co prawda mówi się, że z wiekiem wyobraźnia zanika, przez co życie dorosłych osób nie jest już takie ciekawe. Jednak czy to prawda? To już chyba zależy do człowieka. W każdym razie warto robić wszystko, aby u dzieci ta cecha jak najbardziej się rozwijała, dzięki czemu ich dzieciństwo będzie jeszcze lepsze i weselsze, a wspomnienia z tym okresem będą zawsze żywo do nich powracać. W rozwijaniu wyobraźni może pomóc książka pt.”Lato na ulicy Czereśniowej“, którą stworzyła Rotraut Susanne Berner (https://www.taniaksiazka.pl/lato-na-ulicy-czeresniowej-rotraut-susanne-berner-p-799196.html).

Książka bez słów

Czy można powiedzieć, że Rotraut Susanne Berner napisała swoja książkę? Chyba nie, ponieważ wtedy w książce musiałyby znaleźć się jakieś słowa. A w jej książkach nie ma żadnych słów! Jak więc jest to możliwe? Przecież w komiksach mamy do czynienia z treścią – chociaż w zdecydowanej mierze żyje się tam obrazkami. O co więc tu chodzi? O fakt, że autorka, która jest niemiecką ilustratorką i graficzką, stworzyła coś, co “czyta się” na podstawie obrazków z jakimi na się do czynienia. Rotraut Susanne Berner stworzyła serię wspaniałych książkę “…na ulicy Czereśniowej”, które cieszą się ogromną popularnością. Dzieci chłoną każdą część, ponieważ dzięki nim można stworzyć przesympatyczne historie i poznać mnóstwo najwspanialszych bohaterów z tej jakże wesołej ulicy. Do tej pory w tej serii ukazały się książki “Wiosna na ulicy Czereśniowej”, “Jesień na ulicy Czereśniowej”, “Zima na ulicy Czereśniowej” a także “Noc na ulicy Czereśniowej” czy “Wielkie gotowanie na ulicy Czereśniowej”.

W porze letniej

Lato na ulicy Czereśniowej” to jeden z najweselszych okresów w ciągu roku. Nie ma szkoły, dni są bardzo długie, pogoda pięknie dopisuje, dzieci mogą latać po trawie na bosaka – żyć nie umierać. Jak widać w książce w okresie letnim na ulicy Czereśniowej nikt nie narzeka na nudę. Ludzie bardzo chętnie chodzą na lody do pani Magdy. O proszę, a jeden tata zabrał swoje dzieci na spacer i przy okazji ciągnie za sobą wielki koszyk z zabawkami. Ciekawe gdzie oni z tym wszystkim idą? Ktoś ma fantastyczny domek na drzewie i lubi się w nim bawić. Jedna mama skorzystała z pięknej pogody i na świeżym powietrzu postanowiła nakarmić swojego malucha. Na rynku, na ulicy Czereśniowej cały czas coś się dzieje. A co słychać w warsztacie samochodowym? Czy w sklepie jest dużo klientów? Pingwin w środku miasta w letni dzień? Takie rzeczy zdarzają się tylko i wyłącznie na najlepszej ulicy Czereśniowej.

Ludzie zdjęcie utworzone przez prostooleh – pl.freepik.com